Eko-baseinai, tvenkiniai

 

Nuo 2010 metų projektuoju ir dalyvauju statant eko-baseinus. Didžiausią patirtį kuriant ir įrenginėjant baseinus įgijau dirbdama su Anglijos kompanija “Woodhouse Natural Pools” Lietuvoje ir Prancūzijoje.

Eko-baseinas tai sistema, kurioje vanduo cirkuliuoja uždarame cikle. Vandens telkinį sudaro dvi dalys: plaukimo ir regeneracinė, kurioje vanduo filtruojamas augalų pagalba. Yra įvairių statybos ir vandens valymo technologijų, tačiau visur galioja vienas principas – nenaudojami jokie cheminiai preparatai, vandenį filtruoja ir valo augalų šaknų sistema (kaip ir gamtoje), jai padeda mechaniniai filtrai ir siurbliai, kurie užtikrina vandens judėjimą. Teisingai suprojektuotame ir įrengtame baseine vanduo visada ypatingai skaidrus ir švarus. Eko baseinas tai alternatyva ežero pakrantei, tuo labiau, kad jo įrengimo galimybių neriboja nei reljefas, nei sklypo dydis. Tuo pačiu tai ir grožis, tarsi vandens sodas jūsų kieme ar sodyboje, pritraukiantis daug gyvybės ir teikiantis džiaugsmą ir sveikatą. Vienintelė kliūtis norint įsirengti tokį baseiną gali tapti aukšti gruntiniai vandenys.

Jei eko baseinui tai kliūtis, tai natūralių tvenkinių mėgėjams gera žinia! Projektuoju įvairaus dydžio tvenkinius, organizuoju ir prižiūriu jų kasimą. Tačiau, kaip ir baseino atveju, visuomet verta pagalvoti apie vandens judėjimą ir augmeniją, kad naujai iškastame tvenkinyje kuo greičiau įsivyrautų gamtos hamonijos dėsniai ir galėtumėte džiaugtis tyru vandeniu, o ne žaliuojančiais dumbliais…

Vanduo sode gali atsirasti ir labai mažo dekoratyvinio telkinio ar fontano pavidalu. Bet kokiu atveju tai suteikia sodui papildomos vertės, žavesio ir gyvybės. Vandens čiulenimo garsas kviečia ilgiau čia pabūti ir teikia poilsį bei atgaivą.